Installer den gratis Online Radio Box-appen på din smartphone, og lyt til dine foretrukne radiostationer online – uanset hvor du er!
Ved du ikke, hvilken sang der spilles i radioen? Brug vores service til at finde den! Vores playliste gemmer en oversigt over afspillede numre for Kohina Radio for de seneste 7 dage.
23:59 | Sega - Sonic Pocket Adventure - Giant Egg Act 1 - Neo-Geo Pocket |
23:54 | Matt Gray - Last Ninja 2 - Central Park (in-game) - C64 (6581r1) |
23:52 | Scavenger - Crapman tune 07 - Atari ST |
23:50 | Konami Kukeiha Club - Gradius III - Cosmo Plant - SNES |
23:49 | Mixer - Elysion Intro/Loader - C64 (6581r4) |
23:47 | Adam Gilmore - Zybex - Atari XL |
23:44 | Adam Gilmore - Draconus - Atari XL |
23:42 | Chris Hülsbeck - Monkey Island 2 - Title - Amiga |
23:37 | Karsten Obarski - Sleepwalk - Amiga |
23:36 | Paragon 5 - 7447 - GBC KAI |
23:34 | Geir Tjelta - Blondie - C64 (6581r4) |
23:32 | Glenn Gallefoss - Zakazazam - C64 |
23:26 | Big Alec - Judgement Day - Atari ST |
23:23 | Geir Tjelta - Short Tune - C64 (6581r4) |
23:20 | Void/Reality - Raster - PC/Adlib |
23:18 | Daf - Christmas Compo - C64 (8580) |
23:15 | Kaneko - Air Buster - Death Circus (Round 6) - Arcade |
23:13 | Konami Kukeiha Club - Pop'n Twinbee - Mechanical World - SNES |
23:12 | Brian Johnston - Hired Guns Intro - Amiga |
23:09 | ISO - And Action - Atari ST |
23:06 | Grzegorz Kwiatek - Cause It Hurts - Atari XL |
23:02 | Fred Gray - Mutants - C64 |
22:59 | Daf - Elder Dragon - C64 (6581r4) |
22:56 | H. Sakimoto & M. Iwata - Magical Chase - Azure Way - PC Engine |
22:51 | Thomas E. Petersen (Laxity) - Drum 'em subtune 1 - C64 (6581r4) |
22:46 | Moby - Pac-In-Time - Lagoon - PC/Adlib |
22:43 | Jochen Hippel - Wings of Death Track 5 - Atari ST |
22:41 | Rob Hubbard - Budokan - The Martial Spirit - PC/MT-32 |
22:38 | Thomas E. Petersen (Laxity) - Synthony - C64 (6581r1) |
22:36 | Rob Hubbard - Saboteur 2 - Amstrad CPC |
22:34 | Konami - Lagrange Point - Tune 16 - Famicom (VRC-7) |
22:31 | Jeroen Tel - Deel 3 - C64 |
22:28 | Thomas Mogensen (DRAX) - Vandalism #70 - C64 (8580) |
22:25 | Hiroaki Yoshida - Psycho-Nics Oscar - Hard Rush - Arcade |
22:23 | Sega - Sonic Pocket Adventure - Giant Egg Act 2 - Neo-Geo Pocket |
22:22 | Brian Johnston - Hired Guns Title - Amiga |
22:16 | Rob Hubbard - One Man and His Droid - C64 (6581r4) |
22:14 | Martin Galway - Cobra - Spectrum 48k |
22:10 | Filip Oscadal - Microx - Atari XL |
22:07 | Yuzo Koshiro - SOR2 - Wave 131 - Mega Drive |
22:04 | Kenny Chou (C.C.Catch) - Zone 66 - Foreign Shores - PC/SB |
22:01 | Glenn Gallefoss - Tarmslyng - C64 (6581r3) |
21:58 | Glenn Gallefoss - GRG In Cyberspace - C64 |
21:55 | Hiro - DynamiteDux - Natettatte Ahiru - Arcade |
21:53 | Sega Sound Team - Super Monaco Grand Prix - Concentration - Mega Drive |
21:51 | Sunsoft - Silius - Stage 1 - NES |
21:49 | Thomas E. Petersen (Laxity) - Pickpocket - Main - GameBoy |
21:48 | Sound Team JDK - LOXanadu - Working out a Grudge - PC-88 |
21:46 | X-Ray - Hypnotic - Atari XL |
21:43 | STu - Dead Hacker - Atari ST |
21:41 | David Whittaker - BMX Simulator - Amstrad CPC |
21:39 | Stéphane Picq - Dune - Sign of the Worm - PC/Adlib |
21:37 | Olof Gustafsson - Pinball Dreams - Nightmare - Amiga |
21:33 | Hein Holt - Ticking Timebomb - C64 (8580) |
21:27 | Stéphane Picq - Dune - Theme - PC/Adlib |
21:24 | Scavenger - Punish Your Machine - Leif Rullar - Atari ST |
21:22 | Konami Kukeiha Club - F-1 Spirit - F-1 Spirit - MSX |
21:18 | Paul van der Valk - Hybris Ingame - Amiga |
21:15 | Jeroen Tel - Alternative Fuel - C64 (6581r3) |
21:08 | Jeroen Tel - That's the Way It Is - Main - C64 (6581r4) |
21:07 | Titus - Wild Streets - Amstrad CPC |
21:06 | Konami Kukeiha Club - Gradius III End - Arcade |
21:03 | Paul van der Valk - Hybris Title - Amiga |
21:01 | Captain Sensible - Sensible Soccer - Amiga |
20:59 | Hiya! - Metal Slug 2 - New Godokin Street - Arcade/Neo-Geo |
20:57 | Konami - Thunder Cross-Great Battleship - Arcade |
20:52 | Tim Follin - Agent X2 - Spectrum 128k |
20:51 | Capcom - Area 88 - Battleship - Arcade |
20:48 | STu - Megablast - Atari ST |
20:42 | Hiro - Out Run - Passing Breeze - Arcade |
20:35 | Konami Kukeiha Club - Akumajo Densetsu (Castlevania 3) - Prelude - Famicom (VRCVI) |
20:32 | Agemixer - Nightshift - C64 (8580) |
20:30 | Duck LaRock - Complex Bonuszak - C64 (6581r4) |
20:27 | Scavenger - TCC3 Invitation Intro - Atari ST |
20:24 | Goto80 - Knark - GBC |
20:21 | Rob Hubbard - BMX Kidz Title - C64 (6581r3) |
20:19 | Chris Hülsbeck - Turrican 2 - Metal Stars (Level 2.8) - Amiga |
20:16 | Fanta & D-Tract - Drop the Girl - C64 (8580) |
20:15 | Capcom - Carrier Air Wing - Mission 1 - Arcade |
20:12 | Peter Clarke - Ocean Loader v3 - C64 |
20:07 | Rob Hubbard - ACE II - C64 |
20:03 | Matt Gray - The Last Ninja 2 - The Basement loader - C64 (6581r4) |
19:59 | Wacek - Life In Forms - C64 |
19:56 | Ben Daglish - Cobra - C64 (6581r1) |
19:51 | Thomas E. Petersen (Laxity) - Oeble Goeble - C64 (6581r1) |
19:49 | Konami - Lagrange Point - Tune 24 - Famicom (VRC-7) |
19:48 | Rob Hubbard - Budokan - Courtyard - PC/MT-32 |
19:47 | Konami Kukeiha Club - Nemesis 2 Level X1 - MSX |
19:44 | Namco - Dragon Spirit Round One - Arcade |
19:41 | Dma-Sc - Bubble Days - Atari STe |
19:37 | David Whittaker - Bubble Bobble - Amiga |
19:33 | Tao - Nostalgic Demo - 3D Intro - Atari ST |
19:26 | Jochen Hippel - Astaroth Title - Amiga |
19:22 | Hiro - Power Drift - Like The Wind - Arcade |
19:17 | Jeroen Tel - Ice Age - C64 (6581r1) |
19:13 | Twilight and Doc Holiday - Clairvoyance Demo - Amiga |
19:06 | Johannes Bjerregaard - Twilight Beyond - C64 (6581r4) |
19:03 | Stéphane Picq - Conspiracy - Machine - PC/Adlib |
19:01 | Ole-Marius Pettersen - SolarumLirum - C64 (6581r3) |
18:58 | Yuzo Koshiro - SOR2 - Dreamer - Mega Drive |
18:56 | Sunsoft - Batman - Gotham City - Game Boy |
18:54 | Yuzo Koshiro - SOR2 - Good End - Mega Drive |
18:52 | Nobuo Uematsu - Final Fantasy 3 Relm - SNES |
18:50 | Sound Team JDK - LOXanadu - The 4 Divine Winds - PC-88 |
18:47 | Geir Tjelta - Beyond - C64 (6581r1) |
18:42 | Yasuhiro Takagi (YAS) - GP Rider - Time Attack - Arcade |
18:39 | Fanta - Natural Cause of Life - C64 (8580) |
18:38 | Irem - R-Type Leo - Track 11 - Arcade |
18:30 | Barry Leitch - TFX - In-game 3 - PC (CM-32L) |
18:23 | Zardax - Proven Futile - C64 (6581r4) |
18:22 | Konami Kukeiha Club - Gradius III - Mechanical Base - SNES |
18:20 | Konami - Little Dracula End - Famicom |
18:19 | Konami Kukeiha Club - Gradius Interstellar Assault - Break Out - GBC |
18:14 | MC - Still Rolling - C64 |
18:12 | ISO - Instinctively - Atari ST |
18:07 | Moby - Pac-In-Time - Castle - PC/Adlib |
18:03 | Eco - Fast Tune - C64 (8580) |
18:01 | Chris Hülsbeck - Turrican 2 - Concerto for Laser and Enemies (Level 3.1) - Amiga |
17:57 | Matt Gray - Bangkok Knights Loader - C64 (6581r1) |
17:52 | Abaddon - Full Moon Raker - C64 (8580) |
17:48 | Thomas E. Petersen (Laxity) - Alibi - C64 |
17:46 | Konami Kukeiha Club - Nemesis 2 Level 1 - MSX |
17:39 | Tim Kleinert - Graphixmania 2 part 6 - C64 (6581r4) |
17:33 | Jeroen Tel - Cybernoid II - C64 |
17:29 | Volker Meitz (PRI) - Beach and Party - C64 (8580) |
17:27 | Mr. Bo - PhantasyStar - Star of Motabia - Sega Mark III |
17:21 | Jochen Hippel - Ghost Battle Level 2 - Atari ST |
17:14 | Jeroen Tel - Alloyrun - C64 (6581r2) |
17:13 | Kaneko - Air Buster - Out of Gravity (Round 4) - Arcade |
17:09 | Tao - Intensity 200 Hz - Atari ST |
17:07 | Yumiko Kanki - F-Zero - Mute City - SNES |
17:02 | Geoff & Tim Follin - Plok! - Main Theme - SNES |
17:00 | Matt Furniss - S.T.U.N. Runner - Amstrad CPC |
16:57 | Tomasz Liebich - Technus - Atari XL |
16:56 | Tomoko Sasaki - Ristar - Pray!!Pray!!Play!! (Opening Theme 2) - Mega Drive |
16:54 | Iku Mizutani & Kouichi Yamanishi - Shatterhand - Tune 4 - NES |
16:53 | Sonic Graffity - Extreme - Amstrad CPC |
16:49 | Justin Scharvona - Vortex - Cryston - SNES |
16:46 | Technosoft - Hyper Duel - Night Sweeper - Arcade |
16:43 | David Whittaker - Glider Rider - C64 (6581r4) |
16:40 | Fred Gray - Highway Encounter - C64 (6581r4) |
16:38 | Irem - Lethal Thunder - 0x02 - Arcade |
16:35 | Scortia - Nebulas - C64 (8580) |
16:29 | Tao - Building a Ruin - Atari STe |
16:26 | Sound Team JDK - LOXanadu - The Name of Ijutahl - PC-88 |
16:25 | Tim & Geoff Follin - Sly Spy Secret Agent - Title - Amiga |
16:23 | Charles Deenen - Zamzara Game Complete - C64 (6581r4) |
16:21 | Dave Rogers - Stormlord - Amstrad CPC |
16:17 | J. Hippel & C.Huelsbeck - Turrican II - The Wall - Atari ST |
16:15 | Olof Gustafsson - Pinball Dreams - Beatbox - Amiga |
16:09 | Dubmood and Zabutom - Space Journey - Atari ST |
16:01 | Geoff & Tim Follin - Plok! - Akrillic - SNES |
15:59 | Lotek Style - Datapirate - Atari ST |
15:57 | Hiya! - Undercover Cops - Northern Barramundi - Arcade |
15:55 | Ben Daglish - H.A.T.E. - Amstrad CPC |
15:51 | Paul van der Valk - Imploder 3 - Amiga |
15:47 | X-Ray & Greg - Pneumatic Driller - Atari XL |
15:45 | Sega Sound Team - Super Monaco Grand Prix - Exhaust Fumes - Mega Drive |
15:43 | Glenn Gallefoss - Fast Tune for Vision 2003 - C64 (6581r4) |
15:37 | Johannes Bjerregaard - Stormlord - Title - C64 (6581r1) |
15:33 | David Whittaker - Obliterator - Amiga |
15:29 | Jonathan Dunn - Ocean Loader 4 - C64 (6581r4) |
15:27 | Nobuo Uematsu - Final Fantasy 3 Rachael - SNES |
15:25 | Dave Rogers - Marauder - Amstrad CPC |
15:24 | Konami Kukeiha Club - Salamander Level X1 - MSX |
15:21 | Konami - Ak. Dracula - You Goddamned... - X68000 |
15:18 | Sega - Ashura - We Fight for Friends (Odd Number Screen) - Sega Master System |
15:16 | Matt Simmonds (4-Mat) - Chuck Rock - Title - Amiga |
15:12 | MSG - Chu Chu Rocket - BGM 01 - Atari ST |
15:07 | Lars Hoff - Illusions - C64 (6581r1) |
14:59 | Antti Hannula (Flex) - Celestial Fantasia - C64 (8580) |
14:56 | Shogoon - Hopscotch - C64 (8580) |
14:51 | Ron Klaren - The Plague - Ingame - Amiga |
14:49 | BSC - Mega Party 92 menu - Amstrad CPC |
14:46 | Kangaroo - Bye Bye Dreamer - Amstrad CPC |
14:43 | Thomas E. Petersen (Laxity) - Girl'n'Guy - C64 (6581r4) |
14:37 | Technosoft - Hyper Duel - Hidden Moon - Arcade |
14:34 | Reyn Ouwehand - Last Ninja 3 Intro - C64 |
14:30 | Jeroen Tel - Tintin on the Moon - C64 (6581r1) |
14:27 | Scavenger - Crapman tune 08 - Atari ST |
14:22 | Rob Hubbard - Sanxion Loader - C64 |
14:19 | Zuntata - Liquid Kids - Arcade |
14:18 | Konami - Falcion End - Famicom |
14:15 | Hiya! - Metal Slug 2 - Final attack - Arcade/Neo-Geo |
14:12 | X-Ray and Greg - Running Emu - Atari XL |
14:09 | Scavenger - Please Wait - Atari ST |
14:06 | Martin Walker - Armalyte - Title - C64 (6581r1) |
14:03 | Sega - Virtua Racing Deluxe - Replay - Arcade |
13:59 | KB - Who Cares End Part - C64 (6581r4) |
13:55 | Virgill - Hot Dots Demo - High Density - Amiga |
13:48 | Capcom - Area 88 - Armory - Arcade |
13:46 | Hiroaki Yoshida - Heavy Barrel - Conclusion - Arcade |
13:43 | Moby - Fury of the Furries - Underground 2 - PC/Adlib |
13:40 | Agemixer & CreaMD - National Park Grave Danger - C64 (8580) |
13:33 | Rob Hubbard - Lightforce - C64 |
13:28 | Sega - Gain Ground - The Primitive Age - Arcade |
13:25 | Tomasz Majewski - Fanatic - Atari XL |
13:22 | Konami - Akumajo Dracula - Thrashard... - X68000 |
13:20 | Tomoko Sasaki - Ristar - Break Silence (Round 2-2) - Mega Drive |
13:16 | Kim Christensen (Future Freak) - Rocky Star Intro - C64 |
13:13 | Johannes Bjerregaard - Gopher - PC/Adlib |
13:10 | Tomoko Sasaki - Ristar - Dancing Leaves (Round 1-2) - Mega Drive |
13:06 | Charles Deenen - F1 Simulator - C64 (6581r1) |
13:04 | Thomas E. Petersen (Laxity) - Beastie Boys Intro - C64 (6581r4) |
12:59 | Markus Mueller - Super Nova - Part 4 - C64 (6581r1) |
12:57 | Scavenger - Crapman tune 06 - Atari ST |
12:54 | Toshikazu Tanaka - Chopper I - Mission 2,5 - Arcade |
12:52 | D-force - Summer - Atari ST |
12:50 | H. Sakimoto & M. Iwata - Magical Chase - Ripple no Theme (Version B) - PC Engine |
12:49 | Tomoko Sasaki - Ristar - Star Humming (Ending 1) - Mega Drive |
12:46 | Tomoko Sasaki - Ristar - Ice Scream (Round 5-2) - Mega Drive |
12:43 | Hiroaki Yoshida - Chelnov - Chelnov Theme - Arcade |
12:41 | DRAX - The Six-Pac Man - C64 (6581r4) |
12:39 | SMC - The Breakout - C64 (6581r4) |
12:36 | Harumi Fujita - Bionic Commando - Stage 1 - Arcade |
12:33 | Gaston - Cubemagik Intro - C64 (6581r1) |
12:31 | Sega - Sonic Pocket Adventure - Secret Plant Act 1 - Neo-Geo Pocket |
12:28 | Jess - Camerto for Acid Band - Atari ST |
12:24 | Moby - Fury of the Furries - Mountain 2 - PC/Adlib |
12:22 | X-Ray - Overmind - Atari XL |
12:20 | Rob Hubbard - Delta Title - C64 |
12:16 | Yuzo Koshiro - SOR2 - Never Return Alive - Mega Drive |
12:11 | Ron Klaren - Battle Squadron - Level 1 - Amiga |
12:10 | Henning Rokling - Henning Rokling - 01 - C64 (6581r4) |
12:07 | SNK - Fatal Fury First Contact - BGM 12 - Neo-Geo Pocket |
12:05 | X-Ray and Greg - 404 Error - Atari XL |
12:02 | Wally Beben - Foundation's Waste - Atari ST |
11:57 | Rob Hubbard - Jet Set Willy - Atari XL |
11:53 | Frazer - Jigsaw - Atari ST |
11:50 | analmux - Instrumentarium Remix 1 - Atari XL |
11:48 | !Cube - Admirables Mod Compil 32 - Atari ST |
11:45 | 505 - Smurfy - Atari ST |
11:42 | Geoff & Tim Follin - Plok! - Cavern - SNES |
11:37 | Rob Hubbard - Shockway Rider - C64 (6581r4) |
11:34 | Capcom - King of Dragons - Vagrant (Stage 4) - Arcade |
11:33 | Konami Kukeiha Club - Akumajo Densetsu (Castlevania 3) - Stream - Famicom (VRCVI) |
11:31 | Tim Follin - Ghouls'n'Ghosts - Track 7 - Atari ST |
11:29 | Konami Kukeiha Club - Space Manbow Level 1 - MSX |
11:26 | Tomoko Sasaki - Ristar - Splash Down!! (Round 2-1) - Mega Drive |
11:23 | Tomasz Liebich - Blood Fighter - Atari XL |
11:21 | Banpresto - Super Robot Taisen Compact 2 - Intro - Wonderswan |
11:18 | Blues Muz - Trude Lutt - C64 (6581r1) |
11:15 | Volker Meitz (PRI) - Azzdjazz - C64 (8580) |
11:11 | Zardax - Life in Coze - C64 (6581r2) |
11:08 | Flotsam - Strobestorm - C64 (6581r4) |
11:06 | 505 - Trace - Atari ST |
11:04 | Blackbox - Paradox Cracktro - GameBoy |
11:01 | Fanta - One Hit Wonder - C64 (8580) |
10:59 | AMJ - Problemchild Part 7 - C64 (6581r4) |
10:54 | Zuntata - Darius II - Say PaPa - Arcade |
10:52 | Tamayo Kawamoto - Ghouls'n'Ghosts Game Complete - Arcade |
10:47 | Capcom - Mega Man - Cutman Stage - NES |
10:44 | Sten Lysholm Larsen (SLL) - SLL 3 - Amiga |
10:40 | Matt Furniss - ResQ Level 4a - Mega Drive |
10:36 | Barry Leitch - TFX - Intro - PC (CM-32L) |
10:33 | Scavenger - Crapman tune 13 - Atari ST |
10:29 | Alien Sex Fiend and Barry Leitch - Inferno - Planet 2 - PC/MT-32 |
10:27 | Mitch and Dane - Magnetic Moons - C64 (6581r4) |
10:24 | Rob Hubbard - Knucklebusters Title - C64 (6581r4) |
10:22 | Irem - Blade Master - Track 2 - Arcade |
10:19 | Toshikazu Tanaka - Chopper I - Mission 7 - Arcade |
10:17 | Scavenger - Synergy Megademo Credits - Atari ST |
10:09 | Jonathan Dunn - Dragon Ninja - C64 (6581r1) |
10:05 | Neil Baldwin - Magician - Tune 1 - NES |
10:03 | Mitch and Dane - Dazzler - C64 (6581r4) |
10:00 | Jochen Hippel - Rings of Medusa 2 Track 2 - Atari ST |
09:56 | Tao - ...do things - ...do things (Cream) - Atari STe |
09:54 | Konami Kukeiha Club - Gradius Interstellar Assault - Pursuance - GBC |
09:53 | David Whittaker - Leviathan - Amstrad CPC |
09:50 | Masatoshi Ikariko - Solid Snake (Zanziber Breeze) - MSX2 |
09:48 | Jeff - Intro Bells - C64 (6581r4) |
09:34 | Johannes Bjerregaard - Thunderforce - Docs - C64 (6581r4) |
09:30 | Paul Norman - Aztec Challenge - C64 (6581r1) |
09:27 | Orcan - Waves of Rythm - C64 (8580) |
09:24 | Data East - Night Slashers - 0x07 - Arcade |
09:17 | Sten Lysholm Larsen (SLL) - Guardian Dragon - Amiga |
09:16 | Sound Team JDK - LOXanadu - Frozen Cave - PC-88 |
09:13 | Nation XII - Gods - Into the Wonderful - Amiga |
09:10 | Tim Follin - Ghouls 'n' Ghosts - Title - Amiga |
09:08 | Michael Land - Monkey Island Title - PC (LAPC-I) |
09:05 | Reyn Ouwehand - X98 Tune - C64 (6581r4) |
09:03 | Jesper Kyd - Sub Terrania - Power Flower II - Mega Drive |
08:53 | Jammer - Sky Flight - C64 (8580) |
08:49 | Kim Christensen (Future Freak) - Rocky Star - C64 (6581r4) |
08:46 | Kangaroo - Autumn95 - Amstrad CPC |
08:43 | Reyn Ouwehand - Primary Star - C64 (6581r4) |
08:41 | PHX - Stadin Brankkari - GameBoy |
08:39 | Konami Kukeiha Club - Castlev.BL - The Sinking Old.. - Mega Drive |
08:37 | Rob Hubbard - Last V8 - C64 |
08:33 | Jochen Hippel - Leaving Teramis Track 1 - Amiga |
08:31 | Zuntata - Night Striker - Urban Trail - Arcade |
08:29 | Kaneko - Air Buster - Seaside Front (Round 1) - Arcade |
08:26 | Tomoko Sasaki - Ristar - Shooting Ristar (Round 1-1) - Mega Drive |
08:22 | Konami - Thunder Cross - First Attack - Arcade |
08:18 | Tao - Breath 2000 - Atari ST |
08:13 | Barry Leitch - TFX - Somalia - PC (CM-32L) |
08:10 | Karsten Obarski - End Theme - Amiga |
08:04 | Jeroen Tel - Cybernoid - C64 (6581r1) |
08:01 | Konami - Castlevania Adv. 2: Belmont's Revenge - New Messiah - Game Boy |
07:59 | Konami Kukeiha Club - Nemesis 3 Level X2 - MSX |
07:51 | Jochen Hippel - Lethal Xcess - Amiga |
07:48 | Konami Kukeiha Club - Axelay - Colony (Stage 2) - SNES |
07:44 | Martin Galway - Ocean Loader v2 - C64 |
07:40 | SounDemoN - Perkele - C64 (6581r4) |
07:35 | Jesper Kyd - Red Zone - Spinner - Mega Drive |
07:32 | Konami - Castlevania Adv. 2: Belmont's Revenge - Praying Hands - Game Boy |
07:28 | Hisayoshi Ogura (Zuntata) - The Ninja Warriors - Che! - Arcade |
07:25 | Matt Furniss - ResQ - Level 3a - Mega Drive |
07:22 | Glenn Gallefoss - Moonraker - C64 (6581r4) |
07:19 | Hisayoshi Ogura (Zuntata) - The Ninja Warriors - Are You Lady? - Arcade |
07:16 | Jammer - Let's Go - C64 (8580) |
07:13 | David Whittaker - Shadow of the Beast Title - Amiga |
07:11 | Frazer - TSC-52 - Atari ST |
07:09 | Metal - Pop Syndrome - PC/Adlib |
07:07 | Sound Team JDK - LOXanadu - Glacies - PC-88 |
07:03 | Jammer - Scenial - C64 (8580) |
07:01 | Sound Team JDK - LOXanadu - Black Light - PC-88 |
06:56 | 4Mat - Dna-Dream - Amiga |
06:53 | Yuzo Koshiro - SOR2 - Alien Power - Mega Drive |
06:49 | Lotek Style - 80 Years - Atari ST |
06:47 | David Whittaker - Mr. Heli - Atari ST |
06:46 | Motomi Wada - Pocket Puyo Puyo 2 - Track 12 - GameBoy |
06:44 | Konami Kukeiha Club - Castlev.BL - Beginning - Mega Drive |
06:43 | Konami Kukeiha Club - Salamander End - Famicom |
06:38 | Jeroen Tel - Myth Title - C64 (6581r1) |
06:36 | JV Dialog - Knight Move - Train - Famicom Disk System |
06:34 | Naoto Ishida - F-Zero - Big Blue - SNES |
06:29 | Chris Hülsbeck - To Be on Top - C64 (6581r1) |
06:24 | Charles Deenen - Zamzara - C64 (6581r1) |
06:19 | Rob Hubbard - Phantoms of the Asteroid - C64 (6581r1) |
06:18 | Sunsoft - Batman - Return of the Joker - Ending - Game Boy |
06:16 | Irem - Gussun Oyoyo - 0x01 - Arcade |
06:13 | Mitch and Dane - Mountain Breeze - C64 (8580) |
06:10 | 505 - Shredder - Atari STe |
06:08 | H. Sakimoto & M. Iwata - Magical Chase - Kouri ja nai no yo! - PC Engine |
06:05 | EIA - Sweep - Atari ST |
06:03 | Tim Follin - Ghouls 'n Ghosts - Track 8 - C64 (6581r4) |
06:00 | Damo - Funktion - Atari ST |
05:56 | Zuntata - Top Landing - Main Theme 1 - Arcade |
05:52 | Rodney Balai - Audial Delight - C64 (6581r4) |
05:48 | Balazs Farkas (Brian) - Smellydog - C64 (6581r4) |
05:46 | Tony Williams - ONMLemmings - Not At All S... - PC/Adlib |
05:43 | Eco - Arabian Lemmings - C64 (6581r4) |
05:40 | Thomas E. Petersen (Laxity) - Pickpocket - End - GameBoy |
05:39 | Sega - Sonic Pocket Adventure - Aerobase - Neo-Geo Pocket |
05:36 | Konami - Akumajo Dracula - Moon Fight - X68000 |
05:35 | Konami Kukeiha Club - Akumajo Densetsu (Castlevania 3) - Riddle - Famicom (VRCVI) |
05:31 | Kim Christensen (Future Freak) - Dexion Demo - C64 (6581r4) |
05:29 | Agemixer - Last Wader - C64 |
05:26 | Filip Oscadal - Vaxeen 4U - Atari XL |
05:24 | Sunsoft - Batman - Chemical Factory - Game Boy |
05:18 | Tao - Shifter - Atari ST |
05:14 | Laxity - Stormlord 2 subtune 3 - C64 (6581r4) |
05:12 | Zuntata - Ninja Warriors - JapaneseSmile - Arcade |
05:09 | Jammic - Balls of Steel - C64 (6581r4) |
05:07 | Nobuyuki and Kodaka - Batman - Level 3 - NES |
05:04 | Barry Leitch - Lotus Turbo Challenge 2 - Bootup - Amiga |
05:00 | Agemixer - Strobosphere 2 - C64 (8580) |
04:58 | !Cube - Molecules - C64 (8580) |
04:55 | Sega - Sonic Pocket Adventure - Neo South Island Act 2 - Neo-Geo Pocket |
04:52 | Martin Walker - SWIW - Title - C64 (6581r4) |
04:50 | EIA - Bellis Boot - Atari ST |
04:48 | Capcom - Mega Man 2 - Wily 1 - NES |
04:44 | Scavenger - Synergy Megademo Pajaro - Atari ST |
04:41 | Konami Sound Team - ContraHC - GTR Attack! - Mega Drive |
04:33 | Charles Deenen - That's the Way It Is - Intro - C64 (6581r4) |
04:30 | Konami Kukeiha Club - Nemesis 2 Intro - MSX |
04:29 | Unknown - Satoru Nakajima F1 Hero GP WC 91 - Qualify - GameBoy |
04:26 | Dave Rogers - Exolon - Atari ST |
04:23 | Pretty K.N. - Super Hang On - Winning Run - Arcade |
04:21 | Matt Furniss - Subbuteo - Amstrad CPC |
04:20 | Konami Kukeiha Club - Nemesis 2 Levelstart - MSX |
04:18 | BSC - Zap't'balls tune 1 - Amstrad CPC |
04:11 | Jeroen Tel - Battle Valley - C64 (6581r1) |
04:09 | Hiro - Fantasy Zone - Opa-Opa! - Arcade |
04:07 | Konami Kukeiha Club - Gradius III - Fire Scramble - SNES |
04:05 | Hiya! - Undercover Cops - Dandy N.D - Arcade |
04:03 | Hiya! - Undercover Cops - Redtailed Cat - Arcade |
03:58 | Lizardking - Triton - Nordic Report 2 - Summer in Gambia - Amiga |
03:55 | Flotsam - As Always - C64 (6581) |
03:52 | Yuzo Koshiro - SOR2 - Slow Moon - Mega Drive |
03:50 | Hayato Matsuo - Syvalion - Chapter 3 - SNES |
03:46 | Kenny Chou (C.C.Catch) - Zone 66 - Desert Heat - PC/SB |
03:43 | Sega Sound Team - Super Monaco Grand Prix - Theme of Monaco - Mega Drive |
03:42 | Flotsam - Complex Demo - C64 (6581r4) |
03:35 | David Whittaker - Ghosts'n'Goblins - Amstrad CPC |
03:32 | Thomas E. Petersen (Laxity) - Laxace - C64 (6581r4) |
03:29 | Filip Oscadal - Cygnus Lyrae - Atari XL |
03:25 | Hiro - AfterBurner 2 - Final Take Off - Arcade |
03:23 | Konami - Lagrange Point - Tune 17 - Famicom (VRC-7) |
03:20 | Orcan - Breakpoint - C64 (8580) |
03:16 | X-Ray - Is Bored - Atari XL |
03:13 | Tim Follin - Gauntlet III - Title - Amiga |
03:11 | Irem - Gunforce - Track 4 - Arcade |
03:07 | H. Sakimoto & M. Iwata - Magical Chase - Ra Ichizoku no Senritsu ni Yoru Hensoukyoku - PC Engine |
03:06 | Jeroen Tel - JT in Robs - C64 (6581r4) |
03:01 | Dma-Sc - YM Rockerz - Wave Upon Wave - Magnetic Mind - Atari ST |
02:59 | Neil Baldwin - James Bond Jr. - Tune 2 - NES |
02:57 | H. Sakimoto & M. Iwata - Magical Chase - Rampish Chase - PC Engine |
02:54 | Akira Satou - Raiden - Rough and Tumble - Arcade |
02:52 | Sega - Space Harrier - Haya Oh - Sega Master System |
02:50 | Yasunori Mitsuda - Chrono Trigger - Memories of Green - SNES |
02:48 | Iku Mizutani & Kouichi Yamanishi - Shatterhand - Tune 5 - NES |
02:45 | AMJ - Byterapers Unsound Minds Track 2 - C64 (6581r4) |
02:43 | Vision Factory - Demo - Amiga |
02:38 | Chris Hülsbeck - R-Type - Title - Amiga |
02:35 | Alien Sex Fiend and Barry Leitch - Inferno - Alien Installation - PC/MT-32 |
02:31 | Hiro - Power Drift - Side Street - Arcade |
02:28 | Kenny Chou (C.C.Catch) - Zone 66 - Plantation Crash - PC/SB |
02:24 | Jeroen Tel - Super Monaco Grand Prix - C64 (6581r1) |
02:21 | Metal - Orbital - C64 |
02:11 | Yasuhiro Takagi (YAS) - Turbo Outrun - Rush a Difficulty - Arcade |
02:08 | Konami - Akumajo Dracula - Mother Earth - X68000 |
02:06 | Irem - Blade Master - Track 3 - Arcade |
02:03 | Shogoon - Ritual II tune 2 - C64 (8580) |
02:00 | Orcan - Back To Melody - C64 (8580) |
01:56 | Sound Team JDK - Sorcerian - Ending I - PC-88 |
01:52 | M. Shinoda - Soleil - Introduction - Mega Drive |
01:50 | Tomoko Sasaki - Ristar - Under Magma (Round 3-2) - Mega Drive |
01:46 | Neil Baldwin - Hero Quest - Title - NES |
01:39 | Rob Hubbard - Thundercats - C64 (6581r1) |
01:34 | Mixer - Iisibiisi - C64 |
01:30 | Technosoft - Hyper Duel - Cosmo Babylon - Arcade |
01:25 | Keishi Yonao and Yasuo Itoh - Star Trader - Shuhaku naru Bi - X68000 |
01:21 | Tao - ...do things - The Core (Cream) - Atari STe |
01:20 | Konami Kukeiha Club - Salamander Level X2 - MSX |
01:19 | Konami Kukeiha Club - Nemesis 3 Level X1 - MSX |
01:16 | JV Dialog - Knight Move - Horse Bar - Famicom Disk System |
01:12 | Y. Koshiro / M. Kawashima - SOR2 - Jungle Base - Mega Drive |
01:07 | 505 - Manic - Atari ST |
01:06 | Konami Kukeiha Club - Akumajo Densetsu (Castlevania 3) - Evergreen - Famicom (VRCVI) |
01:04 | Nobuyuki and Kodaka - Batman - Level 2 - NES |
00:54 | Rob Hubbard - International Karate - C64 |
00:53 | Tim Wright - Lemmings - Intro - Amiga |
00:48 | Hiro - Enduro Racer - Main BGM - Arcade |
00:46 | Rob Hubbard - Human Race - Amstrad CPC |
00:43 | Sice - A Step Beyond - Note 2 - Amstrad CPC |
00:40 | Tim Follin - Led Storm Level 5 - Amiga |
00:35 | Targhan - DemoIzArt - Endpart - Amstrad CPC |
00:33 | Dr. Voice - Kirahvi Power - C64 (6581r4) |
00:29 | Jochen Hippel - Ghost Battle Level 1 - Atari ST |
00:26 | Geoff & Tim Follin - Plok! - Plok's House - SNES |
00:22 | Matt Furniss - Galahad - World Three - Mega Drive |
00:21 | Konami Kukeiha Club - Akumajo Densetsu (Castlevania 3) - Aquarius - Famicom (VRCVI) |
00:19 | David Whittaker - Dogs of War - Title - Amiga |
00:16 | Barry Leitch - TFX - Libya - PC (CM-32L) |
00:12 | Tim Wright - Shadow of the Beast 2 - Level 1.4 - Amiga |
00:10 | Jonathan Dunn - Operation Wolf - C64 (6581r1) |
00:06 | Tao - Starchild - Atari ST |
00:04 | David Whittaker - Street Surfer - C64 (6581r4) |
00:01 | Zuntata - Rastan Saga II - The Big Swords (Ending) - Arcade |
Installer den gratis Online Radio Box applikation på din smartphone, og lyt til dine foretrukne radiostationer online – uanset hvor du er!